10 listopada - akademia z okazji Święta Niepodległości                                                                                 

 

5 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W naszej szkole święto to obchodziliśmy w piątek 4 listopada. Uczniowie naszej szkoły mogli przebrać się za ulubioną postać z bajki. Każdy, kto odwiedził bibliotekę szkolną i wypożyczył książkę, baśń czy bajeczkę otrzymał słodką niespodziankę.

Dziękujemy, za tak liczny udział i przyłączenie się do wspólnej zabawy.

Biblioteka szkolna

Relacja z nocowania w szkole 

Foto relacja z obchodów Dnia Patrona Szkoły

Dnia 26 X  odbyło się  Ślubowanie i Pasowanie na ucznia, której bohaterami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  W tym uroczystym dniu, w  obecności honorowego gościa pana Mariana Janisiewicza - wójta Gminy Łaskarzew, pani Beaty Paziewskiej – dyrektor naszej szkoły,  rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Elżbiety Kusak.  Do uroczystości włączył się chór szkolny oraz uczniowie starszych klas.  Odświętnie ubrani pierwszoklasiści swoim występem udowodnili, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.  W podniosłej atmosferze  złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Starym Pilczynie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali  z rąk pana Mariana Janisiewicza- wójta naszej gminy, pamiątkowe dyplomy.   W tym uroczystym dniu nie zabrakło także życzeń, upominków i słodkości. Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów klasy pierwszej. Dzień ten z pewnością zapisze się  w pamięci  bohaterów tej uroczystości, a zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na lata.

 

21 października - akademia z okazji Dnia Papieskiego

                                                                                        

13 października 2022 w sali gimnastycznej  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. ,, Moja bezpieczna droga do szkoły ", który trwał od 12.09.2022 do 30.09.2022 r.
 Celem konkursu było promowanie idei bezpiecznego poruszania się po drogach, jak również uświadomienie uczniom potrzeby poznania zasad i przepisów ruchu drogowego.
Rozstrzygnięcie konkursu:
Miejsce I  - Piecek Lena klasa II
Miejsce II - Paziewska Lena klasa II
Miejsce III - Wojdat Oliwia klasa II
                         Bardzo dziękuję uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace zostały przedstawione poniżej na zdjęciach, prace można również obejrzeć w świetlicy szkolnej.
 
                                                                                                                             Grażyna Rybicka
                                                                                                                      ( wychowawca świetlicy )

 

Relacja z Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania                                                               

 

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
Msza święta w Kościele w Łaskarzewie – godz. 8.00
Spotkanie na Sali gimnastycznej – godz. 9.00
Spotkanie z wychowawcami w salach: