Aktualności
Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com
Sukces na Drużynowych Mistrzostwach Powiatu

 

 
 Uczniowie naszej szkoły zdobyli  1 i 4 miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w kategorii dzieci w tenisie stołowym. Zawody odbyły się 14 lutego 2019r. w Dąbrowie.
I miejsce Magdalena Zatyka i Natalia Paziewska
IV miejsce: Natalia Lis i Aniela Błażejczyk
 
 

 

Działaj  z ImPETem!
  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie” Działaj  z ImPETem!”. Od 20 września Szkoła Podstawowa bierze udział w I etapie konkursu. Uczniowie przygotowują plakat w trzech grupach wiekowych. Od 5 listopada do 16 listopada
(do godziny 12.00) odbędzie się głosowanie na wybrane plakaty – II etap konkursu.  Zachęcamy do głosowania – 1 głos oznacza 1 punkt .Dnia  12.10.2018r, .

 

Warkocze
    Dnia 03.10.2018r, p. H. Dębek przeprowadziła w szkole akcję Dziewczyna z warkoczami.
Tego dnia dziewczęta miały przyjść do szkoły w warkoczach zakończonych czerwoną lub białą wstążeczką. W ten sposób uczczono  pamięć dziewcząt walczących w Powstaniu Warszawskim.

 

Spotkanie z Policjantem
   

W dniu 27.09.2018r. odbyło się spotkanie uczniów z klas I, II, III i IV szkoły podstawowej z policjantem - dzielnicowym gm. Łaskarzew.

W czasie spotkania pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócił szczególną uwagę na stosowanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym oraz o koniecznym wyposażeniu rowerów w odpowiednie światła. Policjant przypomniał dzieciom zasadę ograniczonego zaufania wobec kierowców, by dokładnie upewnić się, że można bezpiecznie przejść przez pasy, aby nie zostać potrąconym na przejściu dla pieszych.

Pan policjant rozmawiał również z uczniami o:

- zachowaniu szczególnej ostrożności w miejscach, gdzie są remonty dróg  lub inne  wykopy,

- bezpiecznym przebywaniu w domu pod nieobecność rodziców,

- telefonach alarmowych i zasadzie działania telefonu 112,

- bezpiecznym korzystaniu z telefonów komórkowych.

- sposobie zachowania się i o ochronie przed atakiem psa.

 

Podzamcze 13 września 2018
   

Rajd dla Niepodległej już za nami…

   Z 13  na 14 września 2018r. uczniowie z klasy III wraz z wychowawcą wybrali się na RAJD DLA NIEPODLEGŁEJ nawiązujący do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Trasa wyprawy obejmowała Podzamcze i okolice. Rajd miał na celu popularyzację wśród dzieci dziejów państwa polskiego oraz naszego regionu. Była to niesamowita, historyczna przygoda dla uczniów i dla wychowawcy. Nie zabrakło też dawki adrenaliny i ciekawych atrakcji, np.: nocna gra terenowa - ,,Szukanie skrzyni skarbów Tadeusza Kościuszki”, nocne zwiedzanie Parku Pałacowego Zamoyskich, odnajdywanie kul i monet za pomocą wykrywacza metalu, strzelanie z karabinu skałkowego, spanie w namiotach, burza i szybka przeprowadzka do Izby przyrodniczej …

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy aktywnie wsparli nas w organizacji Rajdu dla Niepodległej.  Szczególne podziękowania kieruję w stronę samych rajdowców.

Byliście wielcy – to trzeba przyznać!

 

                                                    Milena Balcerzak – Węgrzyn J

13 września 2018