Relacja z obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Starym Pilczynie z dnia 12 października 2021

 

 

Akcja w ramach projektu ,, Międzynarodowy Dzień Jabłka "

 
W naszej szkole odbyła się akcja w ramach ,, Międzynarodowego Dnia Jabłka ". Akcja trwała od 27 września do 1 października 2021r. pod hasłem ,, Chcesz być zdrowy i wesoły, więc jabłuszko weź do szkoły ".
                              Celem akcji było propagowanie zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcanie do codziennego spożywania jabłek. Każdy uczeń do końca akcji miał przynieść do szkoły jabłko zamiast słodyczy. W świetlicy szkolnej odbywała się degustacja jabłek, każdy mógł się poczęstować. Jabłka cieszyły się dużym zainteresowaniem.
                              Na drzwiach każdej klasy zawieszona była ciekawa informacja na temat jabłek, uczniowie klas podstawowych na zajęciach z plastyki wykonali mandale, które można podziwiać  na górnym korytarzu. Przedszkolaki uroczyście obchodziły ,, Święto Jabłka '' poprzez noszenie wizerunku jabłka i ich spożywanie.
                              Zakończeniem akcji był konkurs plastyczny. Każda klasa miała do wykonania wspólny plakat na temat promowania zdrowego odżywiania z udziałem jabłka. Wpłynęły również prace indywidualne.
 
                               Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego:
Praca zespołowa - Miejsce I - klasa VI 
                              Miejsce II - klasa I, klasa III
                              Miejsce III - grupa 3 - latków { kotki }
Praca indywidualna - Miejsce I - Adam Lidzbarski grupa 3 - latków
                                  Miejsce II- Julia Luśnia klasa II
                                  Miejsce III - Weronika Bieńko klasa II
             Bardzo dziękuję  wszystkim uczniom i nauczycielom za udział i zaangażowanie w akcję. Mam nadzieję, że  dzięki tej akcji zachęcimy uczniów do zdrowego odżywiania i codziennego spożywania jabłek, które są źródłem witamin.
 
                                                                                                                                                  Grażyna Rybicka
                                                                                                                                               wychowawca świetlicy                                 
Zdjęcia z akcji w ramach projektu:

01 października 2021 warsztaty dla uczniów kl 8 - Archipelag Skarbów. 

 

 

Wycieczka do Warszawy

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią dnia 6 października 2021 r. dzieci z klas młodszych wyjechały do Warszawy na jednodniową wycieczkę, której celem była integracja i wspólna zabawa.

Pierwszym punktem programu był film „Lassie, wróć!” w Cinema City Promenada. Już od pierwszych scen nie mogliśmy oderwać oczu od ekranu. Film przedstawiał piękną historię najwierniejszego psa i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla - chłopca o imieniu Florian. W niejednym oku pojawiły się łzy wzruszenia. Film był mądrą lekcją o przyjaźni, miłości i lojalności. Pełni niezapomnianych wrażeń opuściliśmy kino. Dla niektórych przejście przez pasaż handlowy galerii, korzystanie z drzwi obrotowych i ruchomych schodów było nowym doświadczeniem i dodatkową atrakcją J.

Następnie udaliśmy się do Kolorado. W tej ogromnej sali zabaw mogliśmy dać upust swojej energii i kreatywności. Do dyspozycji mieliśmy ogromny basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, przejścia w tubach, ściankę wspinaczkową, sieci do wspinania, wystrzałowe armatki, dmuchany zamek, łóżko wodne, nieziemskie UFO i inne atrakcje. Przy tylu możliwościach czas upłynął nam bardzo szybko, mimo że spędziliśmy tam prawie 2 godziny. Wspólna zabawa była okazją do integracji wszystkich dzieci. Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach, z żalem opuszczaliśmy tę bajecznie kolorową krainę zabawy.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donalds, by uzupełnić spalone kalorie i sprawdzić swoją samodzielność korzystając z restauracji. Wszystkie dzieci zdały egzamin na piątkę!

Oczywiście na wszystkim czuwały wychowawczynie klas 1-3. Opiekunami na wycieczce były panie: Elżbieta Kusak, Milena Balcerzak-Węgrzyn i Alicja Krogulec. Sądzimy, że miłe wspomnienia z tej wycieczki zostaną w pamięci dzieci na dłużej.

 

Piesza wycieczka kl 8a

22 września odbyła się piesza wycieczka klasy 8a wraz z opiekunami p. Katarzyną Kawecką i p. Jarkiem Masnym. Kilka minut po godzinie 9.00 wyruszyliśmy
zgraną ekipą w kierunku Kacprówka. Po drodze mogliśmy porozmawiać ze sobą i wymienić swoje spostrzeżenia. Po przyjściu na mogiły nieznanych żołnierzy w
Kacprówku pełni zapału i przygotowani, posprzątaliśmy grób i zapaliliśmy znicze. Następnie przeszliśmy na posiłek , w czasie oczekiwania uczniowie aktywnie
odpoczywali przy dźwiękach muzyki. W drogę powrotną do szkoły wyruszyliśmy po 14.00. Pogoda, humor i dobre samopoczucie dopisywało przez cały dzień.