Wycieczka do Warszawy

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią dnia 6 października 2021 r. dzieci z klas młodszych wyjechały do Warszawy na jednodniową wycieczkę, której celem była integracja i wspólna zabawa.

Pierwszym punktem programu był film „Lassie, wróć!” w Cinema City Promenada. Już od pierwszych scen nie mogliśmy oderwać oczu od ekranu. Film przedstawiał piękną historię najwierniejszego psa i jego niezwykłej podróży w poszukiwaniu domu i najlepszego kumpla - chłopca o imieniu Florian. W niejednym oku pojawiły się łzy wzruszenia. Film był mądrą lekcją o przyjaźni, miłości i lojalności. Pełni niezapomnianych wrażeń opuściliśmy kino. Dla niektórych przejście przez pasaż handlowy galerii, korzystanie z drzwi obrotowych i ruchomych schodów było nowym doświadczeniem i dodatkową atrakcją J.

Następnie udaliśmy się do Kolorado. W tej ogromnej sali zabaw mogliśmy dać upust swojej energii i kreatywności. Do dyspozycji mieliśmy ogromny basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, przejścia w tubach, ściankę wspinaczkową, sieci do wspinania, wystrzałowe armatki, dmuchany zamek, łóżko wodne, nieziemskie UFO i inne atrakcje. Przy tylu możliwościach czas upłynął nam bardzo szybko, mimo że spędziliśmy tam prawie 2 godziny. Wspólna zabawa była okazją do integracji wszystkich dzieci. Zmęczeni, ale w wyśmienitych humorach, z żalem opuszczaliśmy tę bajecznie kolorową krainę zabawy.

W drodze powrotnej zajechaliśmy do Mc Donalds, by uzupełnić spalone kalorie i sprawdzić swoją samodzielność korzystając z restauracji. Wszystkie dzieci zdały egzamin na piątkę!

Oczywiście na wszystkim czuwały wychowawczynie klas 1-3. Opiekunami na wycieczce były panie: Elżbieta Kusak, Milena Balcerzak-Węgrzyn i Alicja Krogulec. Sądzimy, że miłe wspomnienia z tej wycieczki zostaną w pamięci dzieci na dłużej.