Wrzesień to dobry czas na wyjazdową lekcję historii. Jednocześnie jest to doskonały czas na nadrobienie zaległości towarzyskich po niemalże rocznym nauczaniu zdalnym.  Klasa 5, wraz z wychowawcą panem Mirosławem Kałaską postanowiła wybrać się na wycieczkę integracyjną rowerami. W inicjatywę włączył się pan Jarosław Masny. Świeżo upieczeni posiadacze karty rowerowej mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami komunikacyjnymi.

Pierwszy etap podróży to położony w Kacprówku grób pięciu żołnierzy poległych podczas obrony Łaskarzewa. Uczniowie uporządkowali grób i zapalili biało-czerwone znicze. Nie zabrakło również krótkiej modlitwy za poległych.

Kolejny etap to ciężka przeprawa leśnymi, rozjeżdżonymi przez ciężarówki drogami  pod pomnik upamiętniający miejsce zborne AK grupy Gołąb – Dębczyna. Łatwo nie było, piach mielił się pod kołami, jazda przeplatała się z pieszą wędrówką ale wytrwale dążyliśmy do celu. Przy pomniku pochyliliśmy się nad historią żołnierzy AK oraz zapaliliśmy znicze.

Po części historycznej przyszedł czas na spotkanie integracyjne przy ognisku. Dzięki uprzejmości pani Jolanty Paziewskiej niezapomniane chwile relaksu i gier integracyjnych spędziliśmy w pięknym leśnym otoczeniu. Po takim odpoczynku, powrót był już tylko formalnością. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością przepisów i dyscypliną na drogach publicznych.