Dnia 26 X  odbyło się  Ślubowanie i Pasowanie na ucznia, której bohaterami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły.  W tym uroczystym dniu, w  obecności honorowego gościa pana Mariana Janisiewicza - wójta Gminy Łaskarzew, pani Beaty Paziewskiej – dyrektor naszej szkoły,  rodziców pierwszoklasistów, nauczycieli i całej społeczności szkolnej uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Elżbiety Kusak.  Do uroczystości włączył się chór szkolny oraz uczniowie starszych klas.  Odświętnie ubrani pierwszoklasiści swoim występem udowodnili, że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.  W podniosłej atmosferze  złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły oraz zostali pasowani przez panią dyrektor na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Starym Pilczynie. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali  z rąk pana Mariana Janisiewicza- wójta naszej gminy, pamiątkowe dyplomy.   W tym uroczystym dniu nie zabrakło także życzeń, upominków i słodkości. Uroczystość zakończyła się  poczęstunkiem, który przygotowali rodzice uczniów klasy pierwszej. Dzień ten z pewnością zapisze się  w pamięci  bohaterów tej uroczystości, a zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na lata.