Dzień Samorządności

Hasło jakie w tym dniu nam przyświecało to   WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA  nawołujące do tolerancji, do niesienia pomocy mimo wszystko, bo miłość do drugiego człowieka nie stawia warunków. Miłość łączy – nigdy dzieli! W ciepły i radosny nastrój wprowadził nas chór szkolny, który rozkołysał nas  ludowymi rytmami.

Uczniowie z naszej szkoły są wspaniali, gdyż ratują dzieci na świecie – wszystkie dzieci, niezależnie od kraju z jakiego pochodzą, jaki mają kolor skóry czy jakiego są wyznania.  W ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska  własnoręcznie szyli szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. W tym dniu odbyła się sprzedaż laleczek. Zebrane środki 250 zł  umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio. Zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z odległych zakątków świata jak i dla tych, które mieszkają obok nas, tuż za wschodnią granicą, a które musiały opuścić swój kraj z powodu okrutnej wojny. Na specjalnie zorganizowanym stoisku można było zakupić ciasta, słodkości przygotowane przez uczniów i rodziców.

Uczniowie podczas Dnia Samorządności mogli obejrzeć przedstawienie klasy VI, dzięki któremu dowiedzieli się, na czym polega praca wolontariuszy UNICEF. 

Podczas spotkania odbyło się wręczenie nagród za konkurs „Wyobraźnia bez granic” (wyniki na stronie szkoły) oraz wręczenie medali za szkolne rozgrywki w tenisie stołowym. Magdalena Zatyka, jako przedstawiciel naszych sportowców, naśladując Kamila Stocha, wystosowała na rakietce apel: STOP WOJNIE! LEPIEJ WALCZYĆ W SPORCIE.

Następnie p. Anna Tobiasz przeprowadziła konkurs w układaniu kostki Rubika. 

I miejsce Mariusz Pilarski- kl.8a

II miejsce Paulina Józwicka- kl.8a

III miejsce Piotr Baranowski- kl.8b

Wyróżnienia: Alicja Baranowska- kl.4, Wiktoria Józwicka- kl.7

 

Druga część spotkania była prezentacją talentów naszych uczniów, bo „Nie ma przeszkód nie do pokonania, są tylko kroki, których nie mamy odwagi zrobić”. Okazuje się, że są oni bardzo utalentowani, ich występy nas zachwycały, wzruszały, bawiły, wywoływały  podziw i przede wszystkim umiliły nam wspólnie spędzony czas. 

Uczniowie prezentujący talenty:

Olimpia Pytlarczyk, Zuzanna Wal, Alicja Parol, Julia Luśnia i Alicja Zackiewicz, Maja Paziewska, Maria Poświata, Kornelia Wojdat, Sylwia Michalczyk, Anna Wójcik, Antoni Oliwa, Paulina Józwicka, Mariusz Pilarski, chłopcy i wychowawca kl.5, Radosław Kowalski, Szymon Kusak, Patrycja Gasek, drużyna piłkarska Snajper Sośninka, drużyna piłkarska chłopców z klasy I, Magdalena Zatyka, Amelia Parzyszek, Amelia Wolska, Helena Wolska, Lena Kazimierska, Aleksandra Kaczmarczyk, Kinga Błażejczyk, Nel Pytlarczyk, Gabriela Kondej, Róża Wnuk, Amelia Parzyszek

Imprezę poprowadzili: Aniela Błażejczyk, Przemysław Cyrta, Wiktoria Parol, Paulina Michalczyk, Blanka Olechowska.

Organizator: Samorząd Uczniowski z opiekunem- Anną Błażejczyk.