Dzień Życzliwości i Pozdrowień. 
W naszej szkole 22 listopada odbyła się akcja z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Celem akcji było kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii, prawidłowych relacji międzyludzkich i stwarzanie okazji do przeżywania radości.
                         W tym dniu każdy mógł podarować lub zatrzymać dla siebie ,, zrywkę ", która miała przypomnieć o sile dobrego słowa które brzmiały:    ,, Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej. Prześlij uśmiech, pozdrowienia i dobrego dnia życzenia ".
Tego dnia cała społeczność szkolna, przyszła  ubrana  na kolor żółty. Na korytarzu szkolnym dla uczniów, umieszczone zostało drzewo ,,Życzliwości i Pozdrowień '' , którego korona została wypełniona przez uczniów pozdrowieniami i życzeniami dla innych. Zostały również
rozwieszone sentencje i złote myśli dotyczące  życzliwości i uprzejmości.
                          Uczniowie na godzinie wychowawczej razem z wychowawcą, wytypowali najbardziej życzliwą osobę w klasie. Wytypowane osoby otrzymały order ,, Życzliwy - szczęśliwy " i słodki upominek. Pani Dyrektor również otrzymała order życzliwości od całej społeczności szkolnej.
Oto lista najbardziej życzliwych osób w naszej szkole:
1. Michalczyk Adam klasa VIII B
2. Paciorek  Wiktoria klasa VIII A
3. Józwicka  Wiktoria klasa VII
4. Pytlarczyk Julia klasa VI
5. Paśnik Aleksandra klasa V
6. Wnuk Łucja klasa IV
7. Wójcik Anna klasa III
8. Paziewska Aleksandra klasa II
9. Talarek Alicja klasa I
10. Brzostowski Franciszek grupa ,,6"
11. Wojdat Paulina grupa ,,5"
12. Staros Maja grupa ,,4"
                 Ten dzień w naszej szkole był pełen uśmiechu i wzajemnej życzliwości, mam nadzieję, że otrzymana w tym dniu życzliwość będzie rozpowszechniana  dalej i pielęgnowana każdego dnia, bo pamiętajmy że:
                   ,, Małe radości i dobre gesty życzliwości, są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności ''.
Bardzo dziękuję wszystkim za udział w akcji i wspólną zabawę.
                                                                                             
                                                                                                                                                     Grażyna Rybicka
                                                                                                                                                   wychowawca świetlicy