Wydarzenia 2019/2020

26 czerwca 2020 z zachowaniem obostrzeń sanitarnych odbyło się uroczyste rozdanie świadectw i zakończenie roku szkolnego dla uczniów klasy 8.

 

Na początku czerwca 24 uczniów naszej szkoły pisało Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny. W tym roku konkurs był online na platformie dzwonek.pl. Konkurs trwał 4 dni:

- 2 czerwca pisali uczniowie klas 7 i 8,

- 3 czerwca uczniowie klas 5 i 6, 

- 4 czerwca uczniowie klas 3 i 4,

- 5 czerwca uczniowie klasy 2.

Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze w tej nowej sytuacji.

Wyniki konkursu otrzymaliśmy 15 czerwca.  Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników. To bardzo trudny konkurs.

Uczniowie biorący udział w tym konkursie mają zadatki na świetnych matematyków.

7 uczniów otrzymało  WYRÓŻNIENIE w Międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny.

Są to:

- Sebastian Przydacz – kl. 4

- Wiktoria Józwicka – kl. 5

- Piotr Baranowski – kl. 6b

- Magdalena Cyrta – kl. 6b

- Przemysław Cyrta – kl. 6a

- Oliwia Parzyszek – kl. 7

- Fryderyk Węgrzyn – kl. 7.

Gratulacje!!! To ogromny sukces.

Ważne informacje dla ósmoklasistów i rodziców. Czytaj więcej...

Oto mała niespodzianka dla dzieci - uczniów naszej szkoły. Zobaczcie co przygotowali dla was z okazji Dnia Dziecka  nauczyciele :

  

 

Zapraszamy również 1 czerwca 2020 na naszego facebooka: 

 

Życzenia 

„Nie zastąpi Ciebie nikt”

Rok 2020 został ogłoszony rokiem św. Jana Pawła II. Dokładnie 18 maja obchodziliśmy  100. rocznicę Jego urodzin. Nasza szkoła, mimo braku tradycyjnych zajęć, włączyła się w obchody. Z tej okazji chętni uczniowie wykonali laurki – podziękowania dla św. Jana Pawła II. Mogli również pogłębić swoją wiedzę o Janie Pawle II, korzystając z różnych stron internetowych zaproponowanych przez Samorząd Uczniowski. Obejrzeli teledysk do utworu „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który miał swoją oficjalną premierę 4 stycznia podczas XI Kolędowania z Janem Pawłem II. Stał się on prawdziwym hymnem papieskiej rocznicy i był śpiewany przez wielu Polaków.

Bez Ciebie trudniej żyć,

marzyć, kochać, śnić.

Życia gubi się sens.

Na złe i dobre dni

w modlitwie zawsze Ty.

Króluj nam - Królu Serc!

 

[Ref] Bo nie zastąpi Ciebie nikt.

Do światła otworzyłeś drzwi.

Trafił duch do naszych serc.

Stał się cud - zniknął lęk.

Z nadzieją nam kazałeś iść

Subito santo! Wreszcie Ty!

Trafił duch do naszych serc

Stał się cud - zniknął lęk.

 

Serdeczne podziękowania składam uczniom, którzy przysłali laurki:  Stanisław Paziewski, Lena Kazimierska, Nel Pytlarczyk, Julia Luśnia, Aleksandra Paśnik, Łucja Wnuk, Róża Wnuk, Wiktoria Józwicka, Paulina Józwicka, Wiktoria Paciorek, Mariusz Pilarski, Aleksandra Wieczorkiewicz, Jan Kałaska, Maja Kondej, Wiktoria Parol, Alicja Parol, Amelia Parzyszek.

 

 
 

Tegoroczny Dzień Ziemi przebiegał pod hasłem: Działanie na rzecz klimatu. Niestety nie mogliśmy zorganizować żadnej akcji w szkole, gdyż nie możemy się spotykać. Jednak to nie oznacza, że nie podejmowaliśmy działań we własnym zakresie. Uczniowie otrzymali 12 kroków, których codzienne stosowanie może poprawić stan naszego klimatu. Niektórzy z nich przysłali zdjęcia ukazujące jak dbają o naszą planetę oraz opowiedzieli  jak ekologicznie żyje się w ich domach.

Opiekunka SU skorzystała z zaproszenia i wzięła udział w warsztatach on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu, które odbyły się 22 kwietnia. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta były działania na rzecz ochrony klimatu, w tym promowanie zachowań proekologicznych.
Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy uczestnik mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje (dr Mariusz Gogól) i OZE. Skąd mamy prąd? (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończyły warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog Filmujemy!).
Warsztaty on-line Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu odbywały się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ Postaw na Słonce, a ich organizatorami są wspólnie Ministerstwo Klimatu, Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Galeria zdjęć nadesłanych z okazji Dnia Ziemi

 

 

 

 

DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

 

Od 25 maja 2020 rozpoczynają się w naszej szkole konsultacje dla uczniów klasy ósmej.

W związku z tym prosimy o zapoznanie się z procedurami bezpieczeństwa obowiązującymi

w naszej szkole oraz wytycznymi GIS, MZ i MEN

 

 

DRODZY RODZICE.

 

Informuję, że od 25 maja 2020 r. istnieje możliwość uruchomienia w szkole zajęć wychowawczo-dydaktycznych dla dzieci z klas 1-3. Muszą być jednak spełnione pewne warunki. 

Dlatego też, zainteresowanych  Rodziców proszę o bardzo  dokładne zapoznanie     się z obowiązującymi „PROCEDURAMI  BEZPIECZEŃSTWA  NA  TERENIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W  STARYM  PILCZYNIE W  OKRESIE  PANDEMII  COVID-19” oraz załącznikami Nr 1 i Nr 2.

Rodziców, którzy zdecydują się powierzyć szkole opiekę nad swoim dzieckiem, bardzo proszę o wypełnienie załączników, podpisanie i  przesłanie scanu dokumentów drogą elektroniczną w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 maja 2020r. (czwartek) do godz. 20.00.  

Wniosek i oświadczenie przesyłamy na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

Wnioski niekompletne i przysłane po terminie nie będą rozpatrywane.

                                                                                     Dyrektor Beata Paziewska

 

 

 

 

            Kangur Matematyczny

 

Oto najciekawsze prace, które zostały wysłane w ramach Świetlicowego Konkursu Wielkanocnego