Dzień Papieski
Akademia z okazji Dnia Papieskiego
 

Akademia z okazji Dnia Papieskiego -
„Idźmy naprzód z nadzieją”

20 października 2017 roku w naszej szkole, jak co roku, wspominaliśmy postać św. Jana Pawła II. Tegoroczny, już XVII z kolei Dzień Papieski, przyświecał nam hasłem:
„Idźmy naprzód z nadzieją”. Część artystyczna przygotowano przez młodzież pod skrzydłami p. Agnieszki Węgier i p. Agnieszki Dźwigałowskiej skłaniała widownię do odpowiedzi na trudne i współczesne pytania: „Co w dzisiejszych czasach liczy się bardziej - mieć czy być? Jak kochać człowieka, który Tobą gardzi? Czy możemy decydować o momencie śmierci swojego brata?” W kilku scenach sytuacyjnych zostało przedstawione, jak nisko upada dziś człowiek i jak wysoko podnosi go Bóg. Nasi uczniowie przypominali, że pomimo marności tego świata ludzie mogą się kochać, szanować i nie poddawać, jeżeli będą potrafili kroczyć naprzód z nadzieją. O cnotach ta takich jak czystość serc i otwartość na drugiego człowieka  przypominał nam sam święty papież Polak, którego sława rozbrzmiewały w czasie akademii nie tylko w naszych uszach, ale również w sercach. Całość przedstawienia uświetniał śpiew chóru pod kierunkiem p. Hanny Dębek, a w nastrój wspomnień i zadumy nad nauczaniem św. Jana Pawła II pomogły wprowadzić się nam p. Grażyna Rybicka i p. Aneta Hys, które zajęły się tematyczną dekoracją sali. Nasze spotkanie zakończył wspólny śpiew „Barki” i utworzenie przez młodych aktorów symbolicznego kręgu nadziei oraz trzymanie się za dłonie.
Wszystkim gościom dziękujemy za okazanie należytego szacunku dla osoby św. Jana Pawła II i zachęcamy do częstego realizowania słów, by codziennie „iść naprzód z nadzieją”.

 

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com