Sprzątanie Świata
Sprzątanie Świata 2018

 

 

Dbamy o naszą Małą Ojczyznę

W piątek 13 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Dzień Ziemi „Ratujmy nasz dom przed odpadami”. Z tej okazji klasy IV- VII wybrały się do pobliskiego lasu, aby czynnie włączyć się w akcję oczyszczania naszej planety i pomóc środowisku naturalnemu. Okazało się, że na naszych uczniów można zawsze liczyć! Ich zaangażowanie w sprzątanie lasu było ogromne, jest nadzieja, że rośnie nam pokolenie, które będzie dbało o czystość naszej planety. Ufamy, że dzięki takiej postawie,  nadejdzie  dzień, że akcje tego typu nie będą już potrzebne, bo każdy Polak będzie segregował śmieci i będzie wyrzucał je do kontenerów, a nie do lasu.

Oczywiście odwiedziliśmy również mogiłę pięciu żołnierzy, którzy polegli podczas II wojny światowej. Posprzątaliśmy grób i zapaliliśmy znicze.

Po dobrze wykonanej pracy przyszedł czas na posiłek i odpoczynek. Dzięki uprzejmości sołtysa wsi Kacprówek, pana Jerzego Błachnio mogliśmy skorzystać z miejscowej świetlicy „Sołtysówka”. Pani Justyna Kozikowska oraz Państwo Domaszczyńscy przygotowali dla nas ognisko, ławeczki oraz słodki poczęstunek. Była również niespodzianka – LODY! Z przyjemnością je zjedliśmy, gdyż słońce mocno przygrzewało.

Do szkoły wracaliśmy w radosnych nastrojach z poczuciem dobrze wykonanej misji.

Pamiętajmy, aby brać odpowiedzialność za zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi nie tylko w Dzień Ziemi 2018. Można to robić poprzez m.in. ponowne wykorzystywanie i recykling opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych, a także rezygnowanie lub ograniczanie korzystania z plastikowych opakowań, gdy mamy taką możliwość.

Serdeczne podziękowania dla pana Jerzego Błachnio za udostępnienie świetlicy oraz ufundowanie poczęstunku, dla pani Justyny Kozikowskiej i Państwa Domaszczyńskich za zorganizowanie ogniska, miłe przyjęcie:)

Opiekunowie: p. Anna Błażejczyk, p. Hanna Dębek, p. Aneta Bogucka, p. Katarzyna Kawecka, p. Agnieszka Węgier, p. Agnieszka Trzmiel, p. Sylwia Szczepaniak oraz p. Jarosław Masny.

 

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com