I dzień wiosny
Pierwszy dzień wiosny 21.03.2018r.

I dzień wiosny

 

 

 

 

 

 

Dzień Samorządności

Inspiracją do zorganizowania Dnia Samorządności pod hasłem „Przeszłość kreuje naszą teraźniejszość” było ogłoszenie przez Minister Edukacji Annę Zalewską obecny rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”.

Klasa VII zabrała wszystkich w przeszłość, można by powiedzieć do korzeni państwa polskiego, do czasów Mieszka I. Zaprezentowali  przedstawienie o „Chrzcie Polski” i uświadomili zebranym, że działania naszych przodków miały ogromny wpływ na budowanie naszej teraźniejszości. Tak samo my - wszyscy uczniowie już dziś tworzymy przyszłość, nie tylko swoją, ale i następnych pokoleń. Podczas inscenizacji uczniowie zaprezentowali tańce dworskie: „Kender „(kl. II) oraz „Praczki” (kl. IVa). Aniela i Kinga zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy krajem chleba”, która była hymnem Jubileuszowego Roku Miłosierdzia i 1050. Rocznicy Chrztu Polski.

Następnie odbyły się potyczki historyczne, podczas których uczniowie wykazali się wiedzą na temat historii Polski. Klasa IVb, piosenką „Wiosna w ogródku”,wprawiła nas w radosny nastrój.

Z niecierpliwością czekaliśmy na konkurs układania kostki Rubika. Okazało się, że na „polu bitwy” stawił się tylko Krzysztof Błażejczyk, gdyż pozostałych śmiałków pokonało przeziębienie. Z pomocą przybyła pani Anna Tobiasz, która postanowiła dostarczyć nam emocji i razem z Krzysiem zaprezentowali nam swoje umiejętności. Oczywiście występ pani Tobiasz był poza konkurencją, a I miejsce zajął Krzysztof.

Po pojedynku na kostki Rubika, przyszedł czas na zmagania matematyczne, a bronią w tej bitwie była tabliczka mnożenia. Pani Aneta Bogucka oraz Pani Dyrektor, Beata Paziewska czuwały nad prawidłowym przebiegiem gry „Olimpijczyk”, w której wzięły udział uczniowie szkoły podstawowej. Wyniki:

Na zakończenie spotkania odbył się Przegląd Talentów, który otworzyli uczniowie klasy siódmej popisową grą na dzwonkach. Wykonali melodię „Amazing Grace”. Następnie uczniowie

Samorząd Uczniowski życzył wszystkim zebranym, aby wiosna rozpaliła w naszych sercach chęć do takich działań, które będą tworzyć lepsze jutro.

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com