Bezpieczeństwo w czasie ferii
Bezpieczeństwo w czasie ferii
   

W dniu 12.01.2018r. dla uczniów klas I-III,  IV- VII szkoły podstawowej i uczniów klas II i III gimnazjum odbyły się spotkania z policjantem – dzielnicowym gm. Łaskarzew oraz ze strażakiem z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie  na temat „Bezpieczeństwo w czasie ferii”.

W czasie spotkania pan policjant zwrócił uwagę uczniów na zasady bezpieczeństwa podczas przebywania w górach, na stokach narciarskich oraz w miejscu zamieszkania. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach.

W czasie spotkania zostały również omówione zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Strażak powiedział uczniom o najważniejszych sposobach udzielania pomocy potrzebującym na stoku lub w innej sytuacji.

Uczniowie sami mogli uczestniczyć w praktycznym pokazie udzielania pierwszej pomocy. Do ćwiczeń został użyty fantom, na którym uczniowie ćwiczyli jak prawidłowo dokonać resuscytacji krążeniowo-oddechowej u człowieka.

 

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com