Razem na Święta

Razem na Święta

 

 

 

 

W ramach akcji ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego, przystąpiliśmy  do akcji „Razem na Święta”.

W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy działania z zakresu wolontariatu, m.in.: pomocy osobom starszym w przedświątecznych zakupach,  zorganizowania zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt, wsparcia rzeczowego i materialnego dla Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku . Tradycyjnie przeprowadziliśmy akcję „Słodki Mikołaj”. Z otrzymanych produktów żywnościowych zrobiliśmy świąteczne paczki, które zostały podarowane osobom  samotnym oraz dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Przyłęku. Uczniowie wzięli również udział w akcjach pisania listów i kartek do dzieci, które kochają je dostawać, gdyż często są one dla nich jedyną formą kontaktu z rówieśnikami. Kartki i listy dodają dzieciom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.  Uczniowie klas I-III robili kartki w domu w ramach akcji  „Wylosuj Anioła”, która  jest projektem autorskim Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Akcja polega na pisaniu kartek oraz ich adresowaniu do dzieci odbywających leczenie na oddziałach onkologii. Projekt powstał z inicjatywy rodziców dzieci dotkniętych chorobą nowotworową.  Uczniowie klas starszych na lekcjach pisali kartki w ramach akcji „Marzycielska Poczta”. Wspólnie wybrali adresata, którym była podopieczna fundacji, Julia Przykorzyńska. Julia cierpi na jedną z najrzadszych chorób na świecie. Nie ma na nią jeszcze lekarstwa. W wyniku licznych problemów zdrowotnych i „klątwy Ondyny”, Julka musi każdej nocy oddychać przez respirator i poruszać się na wózku. Dziewczynka nie może chodzić do szkoły i bardzo brakuje jej kontaktu z innymi. Mama Julii mówi, że choroba zabiera jej dzieciństwo… Dzieci robiąc świąteczne kartki  wpuściły do życia Julii trochę promyków słońca – tym bardziej, że uwielbia ona otrzymywać listy i kartki. Dla dzieci listy i kartki stanowią ogromne wsparcie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Korespondencja sprawia im  więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent.

Wszystkim  darczyńcom bardzo bardzo dziękujemy. Dzięki Waszej pomocy i dobremu sercu inni będą mieć wesołe Święta.

        Dziękujemy. 

 

 

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com