Klasy 1-3 Warszawa

Wycieczka do Warszawy

 Wycieczka do Warszawy

Dnia 23 października grupa 44 uczniów z klas I-III pod kierunkiem przewodnik pani Agnieszki z Biura Turystycznego Eskapada wyruszyła do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci poczuły się tutaj jak ryby w wodzie. Mogły wszystkiego dotknąć, sprawdzić, poruszyć, przekręcić, a czasami nawet podskoczyć lub krzyknąć. Bez żadnych oporów, korzystając ze wszystkich zmysłów, z radością odkrywały eksponaty i eksperymentowały z nimi. I chociaż nie wszystko było zrozumiałe, to pobyt w tym miejscu dostarczył dzieciom wielu niezwykłych wrażeń oraz uświadomił, jak ważna jest w życiu człowieka nauka i wiedza. Opuszczaliśmy to miejsce z uczuciem niedosytu, bo niemożliwe jest poznanie wszystkiego podczas jednego pobytu.

Drugim punktem programu było zwiedzanie najważniejszych atrakcji Stadionu PGE Narodowy.  Trasę VIP zaczęliśmy od przejścia przez kołowrotki jak prawdziwi kibice. Następnie, siedząc na fotelach trybuny honorowej, wysłuchaliśmy ciekawych informacji o obiekcie przekazanych przez przewodnika pana Krystiana. W dalszej kolejności zwiedziliśmy pomieszczenie komentatorów i salę konferencji prasowych, szatnię i łazienki dla piłkarzy oraz poczekalnię dla zawodników rezerwowych. Byliśmy nawet w ekskluzywnej loży VIP-owskiej , w międzywyznaniowej kaplicy oraz na podziemnym parkingu.  Wszyscy zwiedzający byli zachwyceni stadionem, ale największe zaciekawienie przejawiali chłopcy, którzy uprawiają piłkę nożną i interesują się sportem.

Pomimo mglistej pogody, która uniemożliwiła nam podziwianie wielkomiejskiego krajobrazu stolicy, wycieczka udała się i na pewno pozostanie w pamięci uczniów.

Opiekunowie: Alicja Krogulec, Elżbieta Kusak, Mirosława Gładysz

 

Zespół Szkół w Starym Pilczynie.   Stary Pilczyn 36, 08-450 Łaskarzew.   Skontaktuj się z nami: tel/fax 25 684 52 48,  e-mail: zs.pilczyn@gmail.com